• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kuantumzeka.ugur
  • https://plus.google.com/kuantumzeka/posts
  • https://www.twitter.com/kuantumzeka
KUANTUM ZEKA ÇIKTI
FACEBOOK'TA TAKİP EDİN
TWİTTER'DA TAKİP EDİN
INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN

KUANTUM ZEKÂ NEDİR?

  

 

Kuantum Zekâ kitabında bir şeye ulaşmak için bir mucize ya da birine bağımlılık değil; çalışmanın, bilginin, bilimselliğin, düşüncenin, öğrenmenin, emeğin ve eğitimin önemi üzerinde durulmaktadır. Evrensel değerler, ailenin ve çevrenin eğitimi, kişisel ve toplumsal iletişim gibi içerikte uzunca bahsettiğim birçok alana önem verilmektedir.

 

Bu kitabın yardımıyla geliştireceğiniz zihin yapınızla kendinizi gerçekleştirecek ve mucize beklemek yerine kendi mucizenizi kendiniz yaratacaksınız. En önemlisi de kimseye bağlı olmadan; öğrenerek, öğreterek, düşünerek ve yaşayarak.

 

Her ne kadar bahsettiğim konuların bir bölümü kişisel gelişim alanına girse de kitabım bir sistem kitabıdır. Bu sistem, yani Kuantum Zekâ Sistemi bir eğitim ve öğretimi değil düşünmeyi temel alır. Sokrates’in öğretilerinde geçen ‘Kimseye hiçbir şey öğretemem; sadece onların düşünmelerini sağlayabilirim.’ sözü sistemimdeki temel taşlardan birini oluşturur.

 

Bütün büyük işler, küçük başlangıçlarla olur.  Cicero

 

Kuantum Zekâ içeriğinin her geçen gün artacağına ilişkin düşüncem neticesinde, bu kitabı sistemimin ilk serisi olarak kabul ediyorum. Sizlerden isteğim; hayatımızı dönüştürecek bu sistemin ilk kitabını ciddiye almanız ve öğrenmenin bir ömür boyu sizi esir almasına izin vermenizdir. Tek esaretiniz bu olsun ve ‘hayat boyu öğrenme, sürdürülebilir başarı ve sonsuz mutluluk’ yolunda bahanelerle arkadaş olmayın.

           

Bir şekilde görüşmek dileğiyle iyi okumalar ve başlangıçlar…

Eğitimci Yazar Uğur KALKAN


Yorumlar - Yorum Yaz