• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kuantumzeka.ugur
  • https://plus.google.com/kuantumzeka/posts
  • https://www.twitter.com/kuantumzeka
KUANTUM ZEKA ÇIKTI
FACEBOOK'TA TAKİP EDİN
TWİTTER'DA TAKİP EDİN
INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN

ANA SAYFA

Aile ile ilgili olarak şu ana kadar birçok yazı okudunuz; ancak sıkça karşılaşmadığımız çok önemli bir konu daha var. Bu anlatacaklarım çerçevesinde ‘aile, çocuk ve aralarındaki iletişim’ konularını daha iyi özümseyeceğinize inanıyorum. Amacım ve Hayalim: Çocukları, ailenin bir üyesi ve kendi dışında bağımsız bir birey olarak gören; çocukların aklını, farkındalığını ve becerilerini küçümsemeyen, fikirlerini soran ve konuşmasını saygısızlık olarak değerlendirmeyen; çocuklara kendi inanç kalıplarını uydurmaya çalışmayan ve geleneksellikten yenilenmeye geçebilen aileler benim en büyük hayalimdir.
14.04.2017
Dünyadaki tüm ihtimallerin kendi gerçekliğimizi oluşturabileceği inancı insanları sınırsız olasılıklı düşünmeye iter. Bu açıdan düşüncelere sınır koymak hayatı da sınırlar.
12.04.2017
Etkili öğrenme yollarından bahsettiğim bu yazımda güncel ve bilimsel çalışmalar ışığında ‘nasıl daha etkili öğreniriz?’ sorusunun cevabını arayalım. Hepimiz biliriz ki 30’lu yaşlardan itibaren öğrenmek daha uzun sürer. Bu etkiden kendimizi olabildiğince korumaya çalışmalıyız. Bunun için her an yeni bir şeyler öğrenmeye çalışmak gerekmektedir. Böylece beynimizin körelmesini engeller ve berrak, bilgiye aç bir zihne sahip oluruz. Bu açıdan burada, nasıl daha etkili öğrenebileceğimizi madde madde incelemeyi yararlı buluyorum.
11.04.2017
‘Kuantum Zekâ‘ adlı literatürde ilk kez kullanılan ve alanında tek olan kitabı bu bütünsel anlayışın bir sonucu olarak 2016 yılında yayınlanmıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi, Uşak Eğitim Fakültesi, Türkçe Öğretmenliği bölümünden 2006 yılında mezun oldu. Hayat boyu öğrenmenin önemini savunan yazar, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir.
04.04.2017
Kuantum Zekâ kitabı çıktı arkadaşlar. 262 sayfa, 25 bölüm ve 150 alt başlıktan oluşan, literatüre ilk kez giren, alanının en kapsamlı eğitim, kişisel gelişim ve sistem kitabı olarak yayın hayatına başladı. Satın alma seçenekleri: ...
26.12.2016
Eğitimci ve Yazar Uğur Kalkan'ın e-kitap olarak yayınladığı sekiz kitabı vardır. www.mobidik.com adlı e-kitap sitesinden ulaşabilirsiniz. DOSYA İNDİR bölümünden ücretsiz olarak da indirebilirsiniz.
13.08.2016
Facebook Sayfam ve Twitter Adreslerimden Takip Edebilirsiniz.
30.08.2014
Düzenlenecek Seminer ve Eğitim Programları Buradan Duyurulacaktır.
30.08.2014
Uzun zamandır, psikoloji alanında popüler bir deney olan ‘Zevki Erteleme Testi’ olarak da bilinen, ‘Marshmallow Testi’ ile hazzı erteleyebilmenin, başarı üzerindeki etkileri araştırılmaktadır.
16.04.2017
Felsefe [1], genel olarak ‘düşünmek ve sorgulamak’ anlamları üzerine kurulmuş bir bilgelik yolculuğudur. Bireylerden hareketle toplumsal dönüşümleri sağlayan en önemli mekanizmadır bana göre. Tarih boyunca bilimsellikten ayrılmayan ve varoluşu anlamlandır-maya çalışan felsefenin bir konusu olan ‘mutluluk’ kavramı, günümüzde yavaş yavaş yerini geçici hazlara ve anlık amaçlara bırakmaktadır. Bu gidişatın nedeni olarak da felsefeye yöneltilen ön yargılı tutumları ve yeterince verilmeyen önemi gösterebilirim
16.04.2017
 7