• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kuantumzeka.ugur
  • https://plus.google.com/kuantumzeka/posts
  • https://www.twitter.com/kuantumzeka
KUANTUM ZEKA ÇIKTI
FACEBOOK'TA TAKİP EDİN
TWİTTER'DA TAKİP EDİN
INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN

ANA SAYFA

Zihnimizi amaçlarımıza yönlendirdiğimiz sürece gerçekleştirmek istediğimiz şeylerle etkileşime geçebiliriz. Hayatta sadece gerçekten inandığımız şeyler gerçekleşebilir. Bu durum kendi hakkımızdaki düşüncemiz için de geçerlidir.
12.04.2017
Bir mertebedir hiç’lik ve ulaşılması zaman alır. ‘Olmak’ kavramının zıttıdır ve olduğun zaman ‘ben’e hizmet etmeye başlarsın. Varlıktaki en tehlikeli durumların başında gelir ‘ben’ (ego) kavramı. Bir şeyler oldukça daha da ister ruh ve doymak bilmez.
11.04.2017
E - KİTAP OLARAK YAYINLADIĞIM (8 ADET) TÜM KİTAPLARIMI ÜCRETSİZ OLARAK PAYLAŞMA KARARI ALDIM. BU KARARI ALMAM PEK KOLAY OLMADI ANCAK DERLEDİĞİM BU KİTAPLARIN BU KONULARLA VE EĞİTİMLE YAKINDAN İLGİLENEN KİŞİLERE BİRÇOK FAYDA SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. BUNUNLA BİRLİKTE ZAMAN İÇERİSİNDE ARŞİVİMDE BULUNAN 30 BİNDEN FAZLA DOKÜMAN, BELGE, YAZI, RESİM VE VİDEO PAYLAŞACAĞIM. HERHANGİ BİR İNDİRME YAZILIMI OLMADAN RAHATLIKLA İNDİREBİLİRSİNİZ. UMARIM BEĞENİRSİNİZ. BİR FAYDAM OLABİLİR.
07.04.2017
BÜTÜNSEL BİR ZEKÂ ANLAYIŞI OLARAK KUANTUM ZEKÂ’NIN GELİŞİMİ adlı makalemi kitabımı ve kuantum zeka sistemini daha iyi anlatabilmek içi kaleme aldım. Umarım faydalı olur.
26.02.2017
Yürütücüsü olarak görev aldığım 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Projesi kapsamında proje danışmanlığını yaptığım “Hızlı Okuma Teknikleriyle Okuma Kültürü Oluşturmak” Projesinde okuma becerisini kültüre dönüştürmeyi hedeflemekteyiz. Bu proje anlayarak hızlı okuma becerisinin kazanılması, okuma kültürünün oluşturulması, kitaplara yönelik aidiyet duygusunun oluşturulması, kütüphane bilincinin aşılanması gibi doğrudan ve dolaylı amaçlarla çerçevelenmiştir.
07.04.2017
Bu proje Uğur Kalkan’ın 2016 yılında yayınlanan Kuantum Zekâ adlı kitabı referans alınarak oluşturulmuştur. Türkiye’de bu konuda yapılmış farklı çalışmalar bulunmakla birlikte belirlediğim çerçeve ve kapsamda bir çalışmaya rastlanmamıştır. Adana Seyhan MEM'e bağlı bir kurumda uygulanmaktadır.
07.04.2017
Sevgi doğal, içten ve sağlıklı olarak paylaşılması gereken, paylaşıldıkça büyüyen bir duygudur. Bu duygu bedensel ve ruhsal açıdan olduğu kadar bireysel ve toplumsal barış açısından da önemli sonuçlar doğurur. Kişisel görüşüm, ‘sevgi’ duygusunun dünyada en ihtiyaç duyulan; ancak tam olarak içini dolduramadığımız bir kavram olduğu yönün-dedir. ‘Ne kadar insan varsa o kadar anlam vardır.’ önermesi ile in-san sayısıyla orantılı olarak farklı sevgi anlamlandırmaları karşımıza çıkmaktadır.
16.04.2017
Eğitimci Yazar Uğur Kalkan'dan Aforizmalar...
01.05.2017
Determinizm; evrende gerçekleşen olayların çeşitli bilimsel ve fizik yasaları ile belirlenmiş olduğunu ve bu belirlenmiş olayların gerçekleşmesinin zorunlu olduğunu öne süren öğretidir. Yani klasik öğretiye göre her şey belirlenmiştir ve değişmesi mümkün değildir. Diğer bir anlatımla evren, gözlemcinin iradesinden bağımsızdır. Klasik öğretiye göre günlük hayatta aldığımız kararlar, düşünceler, eylemler, ahlaki tercihler ...
18.04.2017
Tüm insanlar bireysel dönüşümü, yani aslında başarı ve mutluluğu istiyorlar. Mutluluk, başarı, vs. her ne uğruna olursa olsun ulaşılması gereken bir yer olduğu söyleniyor ve bizim oraya koşturmamız isteniyor. Buraya kadar pek sorun yok aslında; sorun ve aksaklıklar tam buradan sonra başlıyor. Bu yolda nasıl seyredeceğimiz bizim gerçek dönüşümümüzü sağlayacaktır. Bu yolculuğu birilerine bağlı (bağımlı) olarak mı, kişisel gelişim sektörüne körü körüne inanarak mı ya da kişisel gelişimi tümden silerek mi bulmalı. İsterseniz bu soru üzerine biraz düşünelim.
14.04.2017
 6