• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kuantumzeka.ugur
  • https://plus.google.com/kuantumzeka/posts
  • https://www.twitter.com/kuantumzeka
KUANTUM ZEKA ÇIKTI
FACEBOOK'TA TAKİP EDİN
TWİTTER'DA TAKİP EDİN
INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN

ANA SAYFA

Doğan Cüceloğlu’nun şekil - zemin ilişkisi üzerine düşünceleri ve sevgili eşimin tasarım üzerine fikirleriyle oluşturduğum kitap kapağının Kuantum Zekâ kitabımı tam anlamıyla tamamladığını düşünüyorum. Aşağıda Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nun ‘İyi Düşün Doğru Karar Ver’ adlı kitabından alınan şekil - zemin ilişkisi üzerine yazılmış bölümü okumanızı öneriyorum. (biraz uzun ama önemli)
16.04.2017
2013 yılında Çukurova Edebiyatçılar Derneği tarafından düzenlenen Anneler Günü Yarışmasında Mansiyon Ödülü alan şiirim.
14.05.2017
Zaman nasıl bir ilaçsa yaraya, yara da şarttır zamanın varlığına. Ayrı ayrı düşünülemeyen, birbirini bütünleyen ve birbirinin olmazsa olmazlarıdır hayatımızda. Zamanın gereğini ve farkındalığını hep zor zamanlarda anlarız. Çoğu zaman, başımıza gelen tüm olumsuzlukları dindirecek bir güç olarak adlandırırız zamanı. ‘Kendine zaman tanımak, olayları zamana bırakmak’ gibi akışa uygun tabirler, zamanın en büyük yardımcı olduğunu fısıldarlar bizlere.
16.04.2017
Kime inansam kendimden çalıyorum biraz; kirlenmiş bir şehrin denizine boyuyorum kendimi, kime darlansam artık biraz.
01.05.2017
İnsanoğlunun özünü oluşturan aşamalı bir var olma anlayışı ve iletişim yöntemi vardır. Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu buna ‘ben, sen ve biz anlayışı’ demektedir. Bu anlayışların aşamalı bir yapıda olması bebeklik döneminde ‘sen’, ergenlik döneminde ‘ben’ ve yetişkinlikte ise ‘biz’ bilincine uygun davranışlar sergilenmesinden kaynaklanmaktadır.
17.04.2017
İnsanların hayata bakış açıları, kişilikleri, inançları, vb. doğduğu günden itibaren alınmaya başlanan mesajların bilinçaltına kodlanmasıyla şekillenir. Daha sonrasında ağzımızdan çıkan her bir söz bilinçaltı kalıplarımızı oluşturmaya ya da değiştirmeye devam eder.
16.04.2017
Sevgili arkadaşlarım, bugünden itibaren Kuantum Zeka adlı kitabıma TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN ULAŞABİLECEKSİNİZ.
28.12.2016
Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, kitaplarında sıklıkla yer verdiği bir kavram olan ‘tanıklık süreci’ni, birinin yaşadığı ana diğerinin tanıklık etmesi olarak açıklamaktadır. Örneğin; bir çocuğun gördüğü bir gemiyi annesine göstermesi ve annesinin buna tanıklık etmesinin, çocuğun ileri yaşamında olumlu etkilerinin olacağını belirtmektedir. Bir şekilde değer görmenin özsaygıyı ve özgüveni geliştirdiğini ve bir birey olma yolundaki önemini belirtir. Bense burada tanıklık sürecini farklı bakış açısıyla ele alacağım. Kuantumun madde üzerindeki gözlemci etkisini duymuşsunuzdur. Artık maddeyi gözlemlemenin veya farkında olmanın madde üzerinde olağan dışı etkileri olduğu bilimsel olarak ispatlanmış bir gerçektir. Bu görüşten hareketle
12.04.2017
Boyayalım dünyayı rengârenk. İçimizi, hayallerimizi, düşüncelerimizi… Biraz ümit, biraz mücadele, biraz sabır ve biraz azimle boyayalım. ‘Sebat’ diye bize ait ve diğer hiçbir dile çevrilemeyen bir kelimemiz var, biliyor muydunuz? Tanımı da aynen ümit, mücadele, sabır ve azim karışımı bir ruh haline karşılık gelmekte.
12.04.2017
BIRAKALIM KİTAPLARI GEZSİNLER. ÇÜNKÜ ÖZGÜRLÜK GÜZEL ŞEY! Sizi, bir kişinin bile olsa bir tanecik fazla kitap okumasına olanak sağlamanın büyük mutluluğu ve gururunu yaşamaya davet ediyorum. Sosyal sorumluluk olarak hayata geçirdiğim bu projeye gönüllü koordinasyonluk yapacağım. Umarım diğer gönüllü arkadaşlarım, okuyucu ve takipçilerim...
23.01.2017
 5