• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kuantumzeka.ugur
  • https://plus.google.com/kuantumzeka/posts
  • https://www.twitter.com/kuantumzeka
KUANTUM ZEKA ÇIKTI
FACEBOOK'TA TAKİP EDİN
TWİTTER'DA TAKİP EDİN
INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN

ANA SAYFA

Uzman olduğum konularda vermiş olduğum eğitim seminerlerim aşağıda listelenmiştir. Kişisel ve kurumsal ihtiyaçlara göre içerik ve uygulamalar özelleştirilip projelendirilebilir. Bu seminerler için özel ya da kamu kurum ve kuruluşlardan herhangi bir ÜCRET TALEP ETMEMEKTEYİM. Uygun zaman ve koşullarda bilgimi paylaşmak adına çalışmalarda bulunmaktayım.
05.11.2017
Günümüzde 'bireyin gelişiminde ihtiyaçların varlığı' sorunsalı üzerinde durulmaktadır. Bu durum yeni yeni, gelişimin belirli ihtiyaçlar üzerinde yoğunlaşması ve devam etmesi anlamına gelmektedir. Mevcut durumda bir insandan beklenen, bir toplumun ya da kendisinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamasıdır. Bu açıdan gelişmiş bir birey günümüzde beklenen ihtiyaçları karşılayacak zeka yapısına (beceri ve yeteneklere) sahip olmalıdır. Bu da bu ihtiyaçlar üzerinden ihtiyaç duyulan insan potansiyelini doğurur.
04.11.2017
****ADANA SEYHAN ÖZBİLGİ KİTABEVİ ****ADANA ÇUKUROVA KİTAPLAND KİTABEVİ **** TÜM TÜRKİYEYE N11 ve NADİR KİTAP ÜZERİNDEN ÖZBİLGİ KİTABEVİ SAĞLAMAKTADIR.
29.10.2017
‘Kuantum Zekâ’ ile vermeye çalıştığım; bireylerin öğrenmesi ve farkında olması gereken 40 yaşamsal noktayı kısa kısa şöyle sıralayabilirim:
27.10.2017
Dörtlü Çember adlandırması Eğitimci - Yazar Uğur KALKAN'a ait bir kavramdır. ... Literatürde davranış değiştirmede inançların temel olduğu bilinmekle birlikte bu durum adlandırılmamış, bir döngü olarak nitelendirilmemiş ve daha çok inanç temelinde tanımlanmıştır. Kuantum Zekâ kitabımda yer verdiğim önemli bir bölüm olan "Dörtlü Çember Sistemi" İnanç - Duygu - Düşünce - Davranış süreçlerinin birbirini izlemesi ve sürekli bir döngüyü ifade eder. Bu açıdan bu döngüdeki
25.10.2017
İlk kez bu kitapla birlikte literatüre adını yazdıran ‘Kuantum Zekâ’nın, ilerleyen yıllarda adından sıkça bahsedileceğini düşünüyorum. Zekânın tek boyutlu olmaması ve gelişebilen, öğrenilebilen, ilerletilebilen yapısı itibariyle zaman içerisinde birçok unsur eklenecek; hayatı anlamak ve anlamlandırmak adına değişik kuramlar gündeme gelecektir. Bu açıdan ‘Kuantum Zekâ’ da bu çalışmalardan biri olarak literatürdeki yerini almaktadır.
24.10.2017
Kendi hayat görüşünü yaşamakta zorlanan ve bundan içsel olarak şikayet eden insanlarda bu tarz yargılama alışkanlığı sıklıkla görülür. Ne diyelim öncelikle empati, özeleştiri ve kendine karşı dürüstlük... Unutulmamalıdır ki kimse kendine yalan söyleyemez!
22.10.2017
Kaygı düzeyimizin normalden fazla olması, bizi etkilediği gibi yaptığımız herhangi bir çalışmayı da olumsuz etkiler. Birçok kişi sınavlarda, trafikte veya hayatın herhangi bir bölümünde stres yaşamaktadır. Bu yaşantılardaki kaygı durumlarının birçok nedeni olacağı gibi temelde ‘zaman yönetimi’nde yaşadığımız sıkıntılardır.
22.10.2017
Hipnoz, beynin istemsizce belirli oranda karşı tarafın kontrolüne geçmesidir. Günlük yaşanan olaylarda, sohbetlerde, vs. muhatabın kontrolüne geçme olasılığı vardır. Hele ki bu muhatap art niyetli ya da kalıplı düşüncelerin esiri olmuş biriyse bizi olumsuz etkileyeceği aşikârdır. Bu açıdan oluşan hipnozu fark etmek ve engellemek bizim kendimize yönelik önlemimizdir.
17.10.2017
Başarılı insanları incelediğimizde beyninin her iki tarafını da kullanan, özellikle sağ tarafını daha etkin kullanan insanlar olduğunu görürüz. Çünkü başarılı insanların büyük çoğunluğu çok yönlüdür, yani akademik zekâlarını sağ beynin özellikleriyle destekler ve geliştirirler. Bu da onları hayatta daha başarılı ve en önemlisi farklı kılar. Örneğin; başarılı bir ...
15.10.2017
 3